Blog > Komentarze do wpisu
Ukochany z piekła rodem, Alek Rogoziński

Wydawnictwo Melanż, 2015

Liczba stron: 271

Zacznę od końca. Od podziękowań zamieszczonych przez autora, w których wspomina, że gdy miał 8 lat dostał od mamy "Wszystko czerwone" Joanny Chmielewskiej. Widać, że ta książka i kolejne powieści królowej polskiego kryminału zrobiły na autorze wrażenie, ponieważ swój debiut napisał w stylu, który jednoznacznie kojarzy się z Chmielewską. To nie jest zarzut z mojej strony. To jest rekomendacja.

Joanna, znana pisarka specjalizująca się w romansach, wikła się w płomienny związek ze sporo od siebie młodszym fotografem. Po zaledwie kilku miesiącach sielanka dobiega końca, gdy ukochany zostaje zamordowany w luksusowym domu swojej kochanki. Przebojowa pisarka wraz z równie zakręconą agentką, Beatą, postanawiają pomóc policji w rozwiązaniu zagadki kryminalnej. Im bardziej kopią w przeszłości zamordowanego, tym mniej atrakcyjny się wydaje. Okazuje się, że Joanna niewiele wiedziała o człowieku, którego zaprosiła pod swój dach.

Powieść skrzy humorem - naszpikowana jest zabawnymi dialogami oraz licznymi anegdotami dotyczącymi świata glamour w polskim wydaniu. Początkowo te dygresje nieco mnie rozpraszały, ale gdy je zaakceptowałam, czerpałam z nich wiele radości. Nie da się ukryć, że książka jest także satyrą na rozkapryszonych celebrytów i dziennikarzy, którzy zawodowo tworzą "plastikową" rzeczywistość. Intryga kryminalna nie zawodzi, akcja wielokrotnie zaskakuje, a czytelnik wciąż na nowo typuje podejrzanych. Ostatecznie i tak jest zdziwiony tym, w jaki sposób książka się kończy. Nie jest to pozycja dla osób, które cenią tylko mroczne, krwawe kryminały z mocno zarysowanym tłem społecznym. Docenią ją ci, którzy wciąż dobrze się bawią przy Chmielewskiej, czytają Olgę Rudnicką i nie pogardzą Marthą Grimes. Dobra wiadomość na koniec jest taka, że będą kolejne części, więc można już zacząć przywiązywać się do Joanny i Beaty.

poniedziałek, 25 maja 2015, agnieszka_kalus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2015/05/25 23:38:03
Bardzo dobra recenzja! Co prawda, lekturę mam już za sobą i także jestem pod wrażeniem lekkiego pióra i humoru autora, ale gdybym nie przeczytała "Ukochanego z piekła rodem" ta rekomendacja z pewnością by mnie zaciekawiła. Zapraszam także na swój blog :)
-
2015/05/26 13:30:53
Cieszę się, że znalazłam takiego wartościowego bloga. Jestem miłośniczką książek od dziecka i bardzo chciałabym pracować z książkami:). Tym bardziej myślę, że zadomowię się u Ciebie.

Książka może być bardzo ciekawa, jeszcze nie miałam okazji jej czytać, ale wędruje na moją listę zakupów:)
-
2015/05/26 21:16:26
Czas na Książki - byłam, przeczytałam :) I nie dziwię się, że i Tobie się podobała.
-
2015/05/26 21:17:13
Redrose89 - jak chyba każdy lubię jak mnie chwalą ;) Dziękuję za miłe słowa.
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...