Blog > Komentarze do wpisu
Horror! czyli skąd się biorą dzieci i Koci taksówkarz - dwa audiobooki dla dzieci

Nasza Księgarnia, 2012

Czas nagrania: 58 min. Czyta Zbigniew Zamachowski

Liczba stron: 64

To prawdziwy horror! Pani przedszkolanka prawdopodobnie zjadła dziecko i wzdął jej się brzuch. Dzieci ogarnia strach, pytania mnożą się w głowie - na pewno rozsmakowała się tak bardzo, że niedługo zje kolejnego przedszkolaka. Na szczęście jest ktoś, kto potrafi w sposób odpowiedni dla przedszkolaków wyjaśnić dlaczego pani ma taki duży brzuch i skąd biorą się dzieci.

Bardzo zabawna, pouczającą, ale nie szokująca opowieść dla dzieci, które lubią wiedzieć więcej. Nie mami historyjkami o bocianach, o znajdowaniu dzieci w kapuście, lecz opowiada jak jest naprawdę. Dla światłych rodziców, którzy mimo wszystko wolą, by ktoś uświadomił dzieci za nich lub poparł ich wersję :)

Zamachowski sprawdza się bardzo dobrze w roli lektora, co było dla mnie dużym zaskoczeniem, bo jakoś nie widziałam go w tej roli.

Biblioteka Akustyczna, 2013

Czas nagrania 3 godz. 35 min. Czyta: Joanna Pach-Żbikowska

Dziewięcioletni Juho zaprzyjaźnia się z mieszkającą nieopodal staruszką i jej kotami. Chłopiec dziwi się, że babcia rozmawia z kotami, a te zachowują się jakby ją rozumiały. Wkrótce i on zaczyna poznawać język kotów i staje się ich powiernikiem. Zwierzęta chcą, by Juho pomógł im wypełnić pewną misję. Aby to zrobić Juho musi wozić koty swoim rowerem we wskazane przez nie miejsca - staje się kocim taksówkarzem.

To przyjemna, magiczna opowieść, która uczy i bawi. Według mnie ma jedną wadę - lektora. Pani Pach-Żbikowska czyta w sposób bardzo charakterystyczny, który podobno podoba się dzieciom. Ja go nie znoszę. Nie udało mi się dosłuchać książki do końca. Zatem zanim zdecydujecie się na zakup bajki dla swoich dzieci, wysłuchajcie z nimi dostępnego fragmentu i sprawdźcie jak zareagują.niedziela, 17 maja 2015, agnieszka_kalus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2015/05/20 00:25:52
Dzięki za bardzo fajne i przystępne recenzje audiobooków. Mój syn bardzo lubi jak się mu puszcza audiobooki i po przeczytaniu Twoich tekstów mamy już teraz kolejne pozycje do kupienia:) Wydaje mi się, że pierwsza bajka jest chyba ciekawsza i ją pierwszą kupię. Pozdrawiam serdecznie wszystkich bywalców tego bloga :)
-
2015/05/26 21:21:06
Monika - cieszę się, że się przydały :) Miłego słuchania z synem!
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...