Blog > Komentarze do wpisu
Girl Online, Zoe Sugg

Insignis, 2015

Liczba stron: 365

Zoe Sugg, znana jako Zoella, jest jedną z najpopularniejszych brytyjskich vlogerek. Jej filmiki poświęcone modzie, urodzie i stylowi życia subskrybuje ponad 9 milionów użytkowników YouTube. Pierwsza książka Zoelli stała się bestsellerem w Wielkiej Brytanii. Czy powtórzy sukces w Polsce?

Penny jest zwykłą nastolatką z Brighton. Ma wspierających rodziców i brata oraz najlepszego na świecie przyjaciela. Elliot mieszka tuż obok i pojawia się na każde zawołanie, by wspierać, rozśmieszać i pocieszać swoją przyjaciółkę. Jako jedyny wie o tym, że Penny pisze blog "Girl Online", w którym anonimowo opowiada o tym, co ją martwi i co ją raduje. W ostatnim okresie wiele rzeczy spędza jej sen z powiek - przestaje dogadywać się z przyjaciółką ze szkoły, kompromituje podczas szkolnego przedstawienia, zmaga z atakami paniki. Przedświąteczny wyjazd z rodzicami do Nowego Jorku wiele zmieni w jej życiu. Za sprawą przystojnego Noah wywróci je do góry nogami.

Chociaż Facebook i Twitter odgrywają w tej historii istotną rolę, jest to powieść bardzo tradycyjna - bardziej spodoba się fankom Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz niż miłośniczkom romansów paranormalnych. Bohaterka powieści podkreśla jak ważne jest wsparcie rodziny oraz wiara w siebie. "Girl Online" opowiada o prawdziwej przyjaźni i pierwszej miłości, mówi o zauroczeniu i o niegodziwości kogoś, kto wydawał się bliski i bezinteresowny. Dzieje się w świecie realnym, nie ucieka w fantastykę. Wysyła czytelne przesłanie - bądźcie autentyczni, otaczajcie się właściwymi ludźmi a poradzicie sobie ze wszystkimi małymi tragediami.

Nie wnikam tu czy książka rzeczywiście została napisana przez 24-letnią vlogerkę, czy też Zoella użyczyła tylko swojego nazwiska, bo to sprawa między nią a jej wydawcą. Prawda jest taka, że "Girl Online" to dobrze napisana, ciepła opowieść o tym jak to jest być nastolatkiem we współczesnym świecie. To historia, która może się podobać i starszym, i młodszym czytelnikom. Na pewno wyróżnia się pośród masowo produkowanych cykli o zakochanych wampirach.

czwartek, 09 kwietnia 2015, agnieszka_kalus

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...