Blog > Komentarze do wpisu
Wygraj audiobook - wakacyjny konkurs

Do wygrania "Skrzydlata trumna" Marcina Wrońskiego w formie audiobooka na CD.

Nagrody są dwie, będzie zatem dwóch zwycięzców.

Zasady są proste:

1. Wybierz spośród wszystkich opisanych przeze mnie książek jedną, którą uważasz za idealną lekturę na wakacje.

2. W komentarzu zamieść tytuł tej książki oraz krótkie uzasadnienie.

3.  Dwa najciekawsze uzasadnienia zostaną nagrodzone audiobookiem "Skrzydlata trumna."

4. Zgłoszenia w komentarzach proszę zostawiać do wtorku (do północy).

5. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w środę.

Do dzieła! Niecierpliwie czekam na Wasze typy.

piątek, 29 czerwca 2012, dededan
Tagi: loteria

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/06/29 23:15:49
Jakąkolwiek książkę bym nie wybrała, każda byłaby dobrym pomysłem. Najlepszym rozwiązaniem, przynajmniej w moim przypadku, jest zdecydowanie się na wszystkie. Ale tak nie mogę, zasady mówią jedną. Wybierz jedną. Ale czy ktokolwiek może zdecydować się na tylko jedną książkę? Ja z pewnością nie, więc naginam tu zasady i decyduje się przedstawić mój wybór. Mam w końcu wakacje letnie, a podczas nich, chciałabym przeczytać jak najwięcej.
Mój pierwszy wybór pada na coś lekkiego "Szlak kości" Elly Griffiths. Główna bohaterka to kobieta, do tego archeolog, nie jest pewna siebie, wydaje się, że zasłania się swoją pracą (nie wiem na ile jest to prawdziwe, lektura jeszcze przede mną). Jest zagadka i jest dobrze dobrane miejsce akcji. Nawet nie przeszkadza mi łatwy do przejrzenia winny. To nic. To przecież dopiero początek wakacji, najpierw muszę się zrelaksować. Najpierw potrzebuję czegoś łatwego.
Dalej moja potrzeba lekkiej lektury jest wciąż niezaspokojona, ale teraz celuję trochę wyżej. Może potrzebuję wzruszeń? Wybieram "Oro" Marcela A. Marcel, lubię dobre ilustracje, ale bardziej pociąga mnie bohater który posiada jakąś przeszłość, z którą musi się zmierzyć. Lena taką postacią jest, wycofaną, zagubioną dziewczynką, potrzebującą miłości i zrozumienia. Potrzebująca bliskości.
Następnie sięgam po "Vlada Draculę" Dariusza Domagalskiego. Byłam na panelu z autorem na którym opowiadał o powstaniu tej książki, jej otoczce historycznej i innych ciekawych detalach. Przemiły człowiek, wtedy postanowiłam, że książkę przeczytać muszę, a ponieważ teraz mam czas, więc to zrobię.
Ostatni wybór (bo wiem, że wybór jednej to podstawa, ale ja nie chcąc przesadzać wybrałam tylko cztery) to "Służące" Kathryn Stockett. O książce ostatnio było głośno przez film. Przeczytałam może jedną lub dwie recenzje, nie lubię czytać mnóstwa opinii, brakuje wtedy miejsca na własną, bo jakoś podświadomie przejmujemy poglądy innych. Obiecałam komuś, że obejrzę film, ale ja zawsze przed filmem sięgam po książkę, uważam to za dobry powód, prawda? A do tego, powieść porusza interesujące problemy społeczne i międzyludzkie. Do tego jest długa, a im więcej czytania, tym więcej radości. Tak więc, to duży plus.
Wcale nie muszę wygrywać żadnych audiobooków. Zresztą złamałam regulamin wybierając książek cztery, więc zdaje sobie sprawę, że mój komentarz nie jest brany pod uwagę. Nie przeszkadza mi to, ponieważ dzięki temu konkursowi dodałam kilka pozycji do mojej wakacyjnej listy, także nic nie straciłam. Do tego wreszcie napisałam coś w języku polskim w przestrzeni Internetu, a to wielki plus.
Przepraszam, rozpisałam się. Nie na temat nawet tak właściwie.
-
2012/07/01 01:54:28
Na wakacje idealna byłaby książka "Blankets" Thompsona. Bo to o życiu i o miłości, wcale nie wakacyjnej, nie ulotnej, nie krótkotrwałej. Ale przede wszystkim - bo to przepiękna książka.
-
2012/07/01 10:51:09
Ja bym wybrała "Śmierć letnią porą", bo ma lato w tytule, akcja toczy się podczas wakacji, w totalnym upale, a więc biorąc pod uwagę panujące właśnie warunki pogodowe łatwo by mi się było w nią wczuć, a przy okazji przeczytałabym jakiś dobry kryminał ;)
-
2012/07/01 13:14:05
Szczerze mówiąc, każda z książek jest ciekawą pozycją (sama dużo czytam i staram się wybierać różnorodne gatunki, tytuły i daję szansę świeżym autorom). Jednak po kilku książkach o kobietach, które miała ostatnio w ręce, skusiłabym się na Ziemia kłamstw, Anne B. Ragde.

Z tego co czytałam, opowiada o rodzinie i ich problemach. Myślę, że każdy z nas znajdzie swoją historię w tej powieści - bo gdzie nie ma dramatów rodzinnych? Konflikty pomiędzy rodzeństwem i wymagający rodzic, który nie zawsze akceptuje nasze wybory - brzmi znajomo, prawda? Ja czuję, że w tej książce jest pewna głębia, zmusi do refleksji każdego czytelnika. Nawet najsmutniejsza historia, może przynieś ukojenie dla naszej duszy i serca, może czasami trzeba zobaczyć swoje problemy, oczami bohaterów książki, żeby w końcu docenić co posiadamy. Bo rodzina jest najważniejsza, nawet jeśli dobrze się z nią wygląda tylko na obrazku..
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...