Blog > Komentarze do wpisu
Cień gejszy, Anna Klejzerowicz

Replika, 2011

Liczba stron: 249

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Klejzerowicz. Szkoda, że poprzednie jej książki okazały się być zupełnie poza moim zasięgiem. Żałuję, bo po "Cieniu gejszy" mam ochotę na więcej.

W Trójmieście co rusz ktoś ginie. Wnikliwe śledztwo prowadzone przez Marka Zebrę łączy zgony z cyklem japońskich drzeworytów. Wyjątkowo piękne, choć niezbyt cenne obrazy, są na celowniku przestępców. Niepokoi się również niezależny dziennikarz Emil Żądło, ponieważ ktoś podszywa się pod niego na internetowych forach i zostawia tam tajemniczo brzmiące komentarze. Żądło i Zebra w imię długoletniej przyjaźni jednoczą swoje siły w celu odnalezienia przestępcy oraz poznania motywu jego zbrodni. Ten wcale nie jest oczywisty, ponieważ sięga daleko w historię - wiąże się z czasami wojny rosyjsko-japońskiej oraz pomocą jaką prusacy z Gdańska udzielali Japończykom.

Choć książka jest kryminałem to można nazwać ją lekką. Autorka nie eksploruje najczarniejszych zakątków duszy dewiantów, nie epatuje przemocą, nie opisuje ze szczegółami ran i obrażeń denatów, unika nawet dosadnego języka. To elegancki kryminał w starym stylu, który nie straszy ani nie obrzydza, a którego siłą napędową jest pomysł na fabułę. Książka dostarczyła mi spodziewanej rozrywki. Polecam!

 

Moja ocena: 4,5/6

wtorek, 06 grudnia 2011, dededan

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/12/06 20:53:05
Ładna okładka, zaskakujące miejsce akcji plus Twoja recenzja i efekt: chętnie bym przeczytała tę książkę :-).
-
2011/12/06 22:09:38
Czytałam niedawno na czyimś blogu recenzję którejś z książek tej autorki, także bardzo zachęcającą. Tytułu nie pamiętam, może nawet chodziło o tę samą? Wygląda na to, że rodzi się nowa gwiazda kryminału ;))
Zachęciłaś mnie w każdym razie. Pozdrawiam!
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...