Blog > Komentarze do wpisu
Kobieta na krańcu świata 2, Martyna Wojciechowska

National Geographic, 2011

Liczba stron: 350

Przy okazji filmowania serii programów pod tym samym tytułem powstała ta książka, która pokazuje życie kobiet w różnych zakątkach świata. Kobiety, o których pisze Martyna Wojciechowska, to mieszkanki Azji i Afryki. Książka jest bogato ilustrowana, a zdjęcia są doskonałym uzupełnieniem tekstu.

Możemy poznać mieszkankę RPA - Shirley, która porzuciła pracę w salonie piękności, tylko po to. by zamieszkać z emerytowanym strażnikiem parku i jego przybraną córką. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że córka jest młodym hipopotamem o imieniu Jess. Jessica ma fanclub zrzeszający wielbicieli z całego świata, jest gwiazdą filmową, oczkiem w głowie swoich ludzkich przybranych rodziców i ... maszyną napędzającą dochodowy biznes. Członkowstwo w fanclubie, dostęp na stronę internetową, spotkanie z Jess, jej zdjęcia czy zaszczyt pojenia jej herbatą rooibos to spory wydatek. Można się zatem zastanawiać jaka była motywacja Shirley.

Poznajemy mieszkanki pogranicza Tajlandii i Birmy - kobiety o najdłuższych szyjach spętanych ciężkim błyszczącym drutem, które są główną atrakcją turystyczną tego regionu. Lecimy nad Afryką samolotem pilotowanym przez filigranową kobietę na stanowisku pilota. Poznajemy życie gejsz w Japonii oraz japońską subkulturę, która zmienia dziewczyny w słodko-różowe księżniczki.

Telewizji nie oglądam więc nie miałam okazji zapoznać się z programami Wojciechowskiej, cenię sobie jednak jej pisanie. Mało w nim bowiem samej autorki, a dużo ciekawych faktów, pięknych fotografii, fascynujących światów. Po lekturze takiej książki czuję się mądrzejsza o te kilka faktów, które przyswoiłam oraz podziwiam różnorodność kultur, odmienność kobiecych motywacji i priorytetów oraz siłę ducha, jaką wszystkie się charakteryzują.

 

Moja ocena: 5/6

czwartek, 23 czerwca 2011, dededan

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: zaczytana-w-chmurach.blogspot.com, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/06/24 12:31:32
Tylu blogerów pisze na temat tej książki, że koniecznie muszę przeczytać, bo uwielbiam podróżnicze :)
A ja akurat program oglądałam i bardzo mi się podobał :)
-
2011/06/24 12:48:46
Nie lubię czytać książek celebrytów. Sam fakt, że to gęba z telewizji jakoś mnie zniechęca. Wiem że to krzywdzące ale nie mogę się przemóc.
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...