Blog > Komentarze do wpisu
Krulewna Śnieżka, Bohdan Butenko

Nasza Księgarnia, 2008

Liczba stron: 166

Niezmiernie się ucieszyłam, gdy dostrzegłam "Krulewnę Śnieżkę" na bibliotecznej półce. Moja radość była tak wielka, że prawie od razu ją przeczytałam dzieląc swój entuzjazm z wszystkimi wokół i cytując najzabawniejsze fragmenty ku uciesze gawiedzi :) Do naszego rodzinnego repertuaru na pewno wejdzie zawołanie, by przed wyjściem na bal umyć się do głębokiego dekoltu...

Autor i ilustrator proponuje cztery popularne bajki napisane na nowo. Czerwony Kapturek nie zastaje wilka w łóżku, myśliwy gubi okulary i strzela na oślep, robi się spore zamieszanie, wręcz chaos. Mój ulubiony w zbiorze Kopciuszek wcale nie marzy o tym, by wyjść za Księcia. Jego/jej głowę zaprzątają coraz to nowe przepisy kulinarne. Jaś i Małgosia tak skutecznie gubią się w lesie, że wychodzą ze swojej bajki, a Krulewna Śnieżka jest tajną agentką na usługach policji.

I pomysły, i wykonanie przednie. Boki zrywałam ze śmiechu. Książka pięknie wydana i ilustrowana, oglądanie obrazków jest niemal tak samo zajmujące jak czytanie treści. Wkrótce sprawdzę jak przyjmie bajki mój syn - tradycjonalista. Mam nadzieję, że i jemu przypadną do gustu - w bibliotece przecież leżały na półce z literaturą dla młodszej młodzieży, więc tym mniej wyrobionym czytelnikom powinny też się spodobać.

 

Moja ocena: 5/6

sobota, 12 grudnia 2009, dededan

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/12/13 08:20:46
No tak, stary dobry Butenko. Należałoby odkurzyć tę klasykę i pokazać dzieciom, jak to drzewiej ludzie się bawili nie tylko na głupawych sitcomach:)
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...