Blog > Komentarze do wpisu
Czarna wdowa atakuje, Irena Matuszkiewicz

Oczywiście przeczytałam w złej kolejności - zamiast zacząć od "Nie zabija się pająków", sięgnęłam po "Czarna wdowa atakuje". Kto chce przeczytać oba kryminały niech lepiej czyta w kolejności ich publikacji, ponieważ w "Czarnej wdowie" znajduje się sporo odniesień do pierwszej części, a najgorsze, że chyba nawet powiedziano kto był mordercą tytułowego Pająka. Teraz muszę odczekać jakiś czas by zapomnieć o tych szczegółach i nie psuć sobie zabawy podczas lektury pierwszej części.

Biurex organizuje zabawę sylwestrową w pensjonacie Mieszko. Zjawiają się wszyscy najważniejsi członkowie załogi, niektórzy w towarzystwie swoich życiowych partnerów. Podczas hucznej zabawy okazuje się, że ktoś zamordował powszechnie nielubianą, ale nieszkodliwą żonę prezesa. Reszta wieczoru oraz cały Nowy Rok upływa pod znakiem dochodzenia prowadzonego przez dwóch uroczych policjantów, pani Pająkowej (byłej milicjantki) oraz sympatycznych właścicielek pensjonatu. Niemałą pomocą jest kilkuletni chłopec o imieniu Mieszko. Obecność stróżów prawa nie powstrzymuje mordercy od kolejnego ataku. Wszystko wskazuje na to, że morderca to jeden z uczestników balu.

Intrygi, wzajemna niechęć, romanse oraz sieć informatorów to codzienność Biurexu. Trochę się gubiłam w wątkach - kto z kim i dlaczego i kto przeciw komu. Jednak intryga, a przede wszystkim działania zmierzające do jej wyjaśnienia są opisane zabawnie, lekko, relaksująco. Świetna lektura na upał, do pociągu, dla relaksu.

 

Moja ocena: 4/6

poniedziałek, 03 sierpnia 2009, dededan
Tagi: humor

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/08/03 09:13:27
Widzę, że podobają nam się podobne książki. Zainteresowałaś mnie tym kryminałem dopiero Ty, chociaż czytałam już gdzieś recenzję o niej, to była ona tak przeintelektualizowana, że do książki zniechęciła. Ja wolę proste pisanie, dlatego sama piszę notki prostym językiem i staram się je skracać jak najbardziej.
Cieszę się, że napisałaś recenzję dla ludzi- kolejna książka do mojego schowka:)
-
2009/08/03 09:17:05
Staram się pisać takie recenzje, jakie sama lubię czytać. Interesuje mnie o czym jest książka i czy warto po nią sięgnąć, natomiast szkoda mi czasu na podziwianie intelektu recenzenta :)
-
2009/08/03 09:32:41
Lubię poczucie humoru Pani Matuszkiewicz:)
-
2009/11/02 16:25:07
uwielbiam ją, cieszę się, że zaczęłam od "Nie zabijać pająków", bo ta pozycja zachęciła mnie do sięgania po jej poprzednie powieści. Jeżeli tylko potrzebuje czegoś lżejszego, Matuszkiewicz jest wyborem trafionym w 10
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...