Blog > Komentarze do wpisu
Pod Przechytrzonym Lisem, Martha Grimes

 

 

No, ja już wiem kto zabił, ale bez obaw, nie zdradzę rozwiązania zagadki.

Tym razem Richard Jury zostaje wysłany przez swojego aroganckiego zwierzchnika na daleką północ - Rackmoor. Tam w mroźy wieczór styczniowy zostaje zamordowana kobieta. Jest to Gemma Temple, która podaje się za zaginioną kilkanaście lat wcześniej przybraną córkę okolicznych milionerów Crealów. Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawia, że na miejscu zjawia się również Melrose Plant znajomy barona Creala. Wspólnie z Plantem i wiecznie zakatrzonym Wigginsem zagłębiają się w skomplikowane relacje łączące współczesną zbrodnię z mroczną przeszłością. Na ich drodze staje cała plejada różnych postaci, mieszkańców Rackmoor, wśród których największą sympatię wzbudza Bertie, zaradny dwunastolatek ze swoim psim przyjacielem.

Jak zwykle u Grimes mamy mnóstwo cierpkiej ironii, dobrze skonstruowany wątek kryminalny i przesympatycznych detektywów: Jury'ego, Wigginsa i amatora Planta. Rozrywka na najwyższym pozomie gwarantowana.

Na mnie czekają już kolejne części: The Anodyne Necklace, Jerusalem Inn i The Dirty Duck. Przyznam, że bardzo cieszy mnie perspektywa obcowania z tą zacną trójką dżentelmenów.

Moja ocena: 5/6

sobota, 25 kwietnia 2009, dededan

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/04/26 00:11:02
prawda, że pyszności?
-
2009/09/10 14:23:58
Przeczytałam, przeczytałam i nawet całkiem mi się podobało. Wciągający jest taki klimat nadmorskich miasteczek zimą, nawet jak za oknem właśnie nam się znów +30 stopni zrobilo:)
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...