Blog > Komentarze do wpisu
Koralina, Neil Gaiman

 

 

Znudzona dziewczynka trochę zaniedbywana przez swoich zajętych, ale kochających ją rodziców trafia przez tajemnicze drzwi do innego świata. Odkrywa tam dom niemal identyczny z tym, który zajmują jej rodzice oraz rodziców niemal identycznych ze swoimi. Świat początkowo wydaje jej się prawie idealny, ale wkrótce pozbywa się złudzeń co do intencji swojej drugiej matki z oczami z guzików.

"Istotnie druga matka ją kochała. Kochała ją jednak tak jak skąpiec pieniądze albo jak smok swoje złoto. Koralina wiedziała, że w guzikowych oczach drugiej matki jest jedynie własnością, niczym więcej. Domowym zwierzątkiem, które przestało bawić swoją panią."

Zaborczość drugiej matki doprowadza prawie do tragedii i Koralina musi stawić czoło wielu niebezpieczeństwom aby uratować swoją skórę oraz swoich najbliższych. Pomaga jej kot, przemądrzałe, ale wierne zwierzę.

Morał wypływający z książki: rodziców trzeba szanować :) Polecam jako niezłą rozrywkę dla dorosłych i dla starszych dzieci, młodsze mogą się bać. Czytania starczy na jeden wieczór lub popołudnie.

 

Moja ocena: 4/6

sobota, 04 kwietnia 2009, dededan

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/04/05 09:41:49
To moja wygrana, więc leży i czeka, aż przeczytam ;)
-
2009/04/05 12:04:26
Ja swój egzemplarz też wygrałam :) Z torebką guzikiem...
-
2009/04/05 12:13:09
W takim razie gratuluję wygranej :)
Byłam na wersji kinowej i była świetna. Po książkę sięgnę może kiedyś ;)
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...