Blog > Komentarze do wpisu
Kamieniczka, Edyta Szałek

 

 

"Kamieniczka" jest niewielkim zbiorem opowiadań, które połączone są ze sobą i bohaterami i miejscem akcji, kamieniczką oraz miastem, w którym mają miejsce wydarzenia.

Wspomniane opowiadania to okruchy z życia zwykłych ludzi pokazujące ich pragnienia, tęsknoty, ból, osamotnienie. Są i optymistyczne wątki ukazujące miłość i zauroczenie odkrywane w najmniej spodziewanych momentach. Tytułowe opowiadanie jest zdecydowanie najlepsze, drugie w tomiku również trzyma poziom, jednak im dalej tym bardziej monotonnie i mniej ciekawie, bardziej przyziemnie. Cios między oczy dostałam pod koniec książki po przeczytaniu zdania "Choć do łóżka". I ten brak korekty tak mnie rozzłościł, że na pewno odbiło się to na całościowym postrzeganiu wartości książki.

Nie twierdzę, że nie warto czytać tego tomiku opowiadań, ale na pewno nie powinniście spodziewać się po nich niczego odkrywczego i zmieniającego przez was postrzeganie świata. Ot, taka miła lektura na krótki wieczór.

 

Moja ocena: 3,5/6

czwartek, 23 kwietnia 2009, dededan

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/04/23 14:53:27
Widzę, że mamy podobny 'fetysz'. Nie znoszę po prostu uchybień w tłumaczeniu, czy co gorsze w korekcie. Być może to wyrażenie było celowym zabiegiem autora, ale i tak by mnie drażniło (ba, już drażni). I teraz się głęboko zastanowię, czy "Kamieniczkę" zostawić na mojej książkowej liście zakupowej, czy po prostu wykreślić...

Pozdrawiam.
-
2013/03/03 10:09:58
Przy okazji czytania innej recenzji wyskoczyła mi i ta. Zwróciłam na nią uwagę głównie dzięki okładce. Jest bardzo obiecująca. Szkoda, że treść już niekoniecznie.
kolodynska.pl
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...