Blog > Komentarze do wpisu
Dzban miodu, Gert Godeng

 
Fredric Drum zwany Pielgrzymem jest Norwegiem, współwłaścicielem małej ekskluzywnej restauracji oraz znawcą win. Interesuje się także kryptologią i odczytywaniem starożytnych języków. Aby zamówić nowe trunki do restauracji wybiera się do Francji do miasteczka znanego z produkcji wyśmienitych win.

Na miejscu okazuje się, że miasto żyje sensacją. Siedmiu mieszkańców zaginęło w niewyjaśnionych okolicznościach, policja nie odnalazła ani ciał, ani winnych tych zaginięć. Frederic zaczyna interesować się sprawą po tym, jak dwukrotnie cudem udaje mu się wybrnąć ze śmiertelnej opresji. Wówczas zdaje sobie sprawę, że mimowolnie jest uczestnikiem dziwnych wydarzeń. Aby rozwiązać zagadkę musi zaangażować całą swoją wiedzę o winach, o starożytnych językach i umiejętność obserwacji zachowań ludzkich.

Akcja powieści płynie wartko, książkę czyta się jednym tchem, śmiejąc się trochę z Fredrica i jego nadprzyrodzonych niemal umiejętności wychodzenia cało z tarapatów. Fredric to połączenie MacGayvera z Chuckiem Norrisem :)

Autorowi należy oddać, że potrafi ciekawie prowadzić fabułę i tworzyć kryminalną atmosferę w powieści. Chętnie sięgnę po kolejne zgromadzone części "Krwi i wina".

 

Moja ocena: 4/6

sobota, 31 stycznia 2009, dededan

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2009/02/01 10:51:55
Też mam w planie przeczytać kryminały z tej serii. Widzę, że chyba słusznie ;)
-
2009/02/02 20:02:14
Czekałam na Twoją opinię i cieszę się, że taka pozytywna :) Na pewno się skuszę któregoś dnia, bo ceny na allegro przyzwoite, a może w bibliotece uda się wypatrzeć :)
-
2009/02/03 16:18:35
Słusznie ;) Czytam teraz drugą część i też mi się podoba. Rozglądam się też za pakietem części od 6-10, bo to będzie raczej dłuższa przygoda.
-
2009/02/03 19:32:44
A chronologię przy czytaniu kolejnych części zachować trzeba, czy niekoniecznie? ;)
-
2009/02/04 19:56:55
Nie trzeba chronologicznie, bo każdy tom stanowi odrębną historię. W tekście są wzmianki dotyczące wcześniejszych przygód, ale bez ich znajomości też się da czytać i czerpać z tego przyjemność.
zBLOGowani.pl
Czytam, bo lubię

Wypromuj również swoją stronę Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...